Čistý Zub Sa Neskazi 2. diel: Medzizubná kefka

Jeden obrázok je viac ako tisíc slov. Na tom hore vidíme zľava do prava špáratko, medzizubnú kefku a zubnú niť. 

Tvoje ďasná nekrvávajú preto, že používas medzizubné kefky, krvácajú preto, že ich nepoužívaš !!!

V minulom článku sme si povedali o technike a používaní veľkej kefky. Všetci si už určite budeme pamätať tri základne veci: pol kefky na zube pol na ďasne, štetinky sklonené 45 stupňov do ďasna a jemné krúživo-vibračne pohyby. Hurá, už to všetko vieme, už máme čisté všetky zuby a všetky plochy. Bohužiaľ ešte NIE! Sme na pol ceste ku krásnym zubom bez kazov. Ešte stále musíme vyčistiť medzizubné priestory.

Tajomné miesto medzi zubami, ktoré je skryté nášmu zraku, ale kde sa odohráva všetko zlo. Väčšina kazov v dospelom veku sú totiž tie medzizubné a v začiatočnom štádiu ich dokáže odhaliť len rentgenový snímok. Ak je kaz už viditeľný voľným okom, vedzte, že džbán s ktorým sa chodilo po vodu, sa rozbil. Nielen preto sú kontrolné RTG snímky súčasťou vstupnej ale aj preventívnej kontroly.

 

Medzizubné kazy všade kam sa pozrieš

Tie tmavé fliačiky medzi zubami, to sú naši nepriatelia. Medzizubné kazy.

A práve preto, aby sme Vám ukázali ako tímto problémom predchádzať, sme si pre Vás pripravili opäť ďalšie video zo série “Čistý Zub Sa Neskazí”. Vo videu uvidíte názorný príklad rozdielu medzi zubnou niťou a medzizubnou kefkou, techniku používania medzizubných kefiek, skutočnú demonštráciu s našou figurantkou,bude aj trošku krvi no a samozrejme happy-end v podobe kontroly po jednom týždni, kde boli ďasná úplne zahojené, vyčistené a zdravé. Vedieť si správne vyčistiť zuby je tá najjednoduchšia, najlacnejšia a najrozumnejšia cesta k bezproblémovému chrupu, ktorý Vám bude slúžiť až do vysokého veku.

Čistý Zub Sa Neskazí 2. diel: Medzizubná Kefka